Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
zadaszone wiaty przy plaży miejskiej i nowym boisku do siatkówki plażowejPod koniec kwietnia br. pisaliśmy o rozpoczęciu budowy ścieżki rekreacyjno-sportowej wokół jeziora Ołów. Ostatni etap prac miał się zakończyć 30 września. Prace zakończyły się i ścieżka prezentuje się całkiem przyzwoicie. Doskonałym pomysłem było wybudowanie przy miejskiej plaży dwóch zadaszonych wiat z widokiem na jezioro, urządzenie miejsca na ognisko oraz przygotowanie boiska do siatkówki plażowej. Wytyczenie miejsca spacerowego w okolicy ogródków działkowych, w formie zawieszonego mostku pomiędzy skarpą a jeziorem, jest również bardzo trafionym pomysłem. Natomiast pewnym minusem jest brak ławek oraz koszy na śmieci, tym bardziej, iż ścieżka liczy sobie około 4,1 km. Na uwagę zasługuje również dość znaczne zmniejszenie miejsca plażowego na "Trzeciej Plaży".
Z historii naszego miasta wiemy, że w okresie międzywojennym istniała taka ścieżka przy Ołowiu, a nad jeziorem był budynek uzdrowiska. Poniżej zdjęcia przedstawiające ścieżkę rekreacyjno-sportową.

 

widok na jezioro z zadaszonych wiatmiejsce na ognisko, boisko do siatkówki plażowejmostek pomiędzy skarpą a jeziorem (przy ogródkach działkowych)
koniec mostkudalsza część ścieżki - szutrowaczęść w "Lesie Cankowskim"
cześc szutrowa ścieżkiczęść szutrowaczęść pokryta kostą
okolice "Schodków" - część pokryta kostką