Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

UMiG RynGmina Ryn organizuje w dniach od 1 kwietnia do 30 września 2017 roku konkurs na projekt flagi Gminy Ryn. Uczestnikiem, według regulaminu, może być mieszkaniec Gminy Ryn, który złoży prawidłowo swój projekt.
Zasady projektu:

  • stosowanie zasad preferowanych przez Instytut Heraldyczno-Weksylologiczny,
  • proporcje płata 5:8, jak we fladze państwowej,
  • zalecane jest wyprowadzenie barw flagi z barw herbu,
  • możliwe jest także zaprojektowanie flagi heraldycznej (godło na płacie o barwie pola tarczy herbowej),
  • na fladze stosuje się zasadę kontrastu (dwie podobne do siebie barwy - np. błękitna i zielona, lub biała i żółta - nie mogą ze sobą sąsiadować),
  • nie używa się dwóch odcieni tej samej barwy.

Projekt należy złożyć w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w formie papierowej i elektronicznej na płycie CD-R przy zastosowaniu powszechnie używanych formatów (cdr, bmp, pdf, odr, doc, jpg) wraz z (w zaklejonej kopercie z napisem "Konkurs na flagę gminy Ryn") danymi uczestnika, czyli imieniem, nazwiskiem, adresem i numerem telefonu do dnia 30 września 2017 roku. Komisja powołana zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Ryn wyłoni dwa najlepsze projekty. Uczestnik, którego projekt flagi Gminy Ryn zostanie zatwierdzony na sesji Rady, może otrzymać nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Ryn. Uczestnicy powinni również pamiętać o wypełnieniu oświadczenia. Oświadczenie jest do pobrania pod tym linkiem. Natomiast regulamin konkursu tutaj.