Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
144_biedronkaPisaliśmy w październiku o inwestycjach gospodarczych na terenie naszego miasta. I miło nam jest donieść, że już od jutra tj. 7. kwietnia jedna z nich zostanie zakończona. Z inicjatywy sieci sklepów dyskontowych należących do spółki akcyjnej Jeronimo Martins Dystrybucj, powstanie supermarket Biedronka na terenie naszego miasta. Należy tu wspomnieć, że ta sieć sklepów należy do portugalskiego konsorcjum Jerónimo Martins i jest największa w Polsce. Zapewne nowy sklep da większe możliwości wyboru dokonywania zakupów mieszkańcom miasta i gminy.
Nową, dość kontrowersyjną zmianą, jest budowa ronda na Placu Wolności. Bez wątpienia zmiana organizacji ruchu drogowego jest bardzo potrzebna naszemu miastu. Pędzące TIRy, samochody ciężarowe poczynają wiele szkód naszemu środowisku naturalnemu, naszym budynkom. Ale, jak twierdzą nasi respondenci, ta inicjatywa nie wniesie nic nowego, a spowolnienie ruchu kołowego można było w inny sposób zorganizować. Budowa wpłynie niekorzystnie również na ilość miejsc parkingowych, które były bardzo potrzebne okolicznym sklepom, turystom, czy osobom odwiedzającym nasz cmentarz. Zapewne jest w tym trochę racji, ale jak to będzie, pokaże przyszłość.
Również na terenie dawnej "Zorzy" daje się zauważyć znaczne postępy w pracach. Szczególnie teraz wiosną ruszył ciężki sprzęt budowlany, wywożony jest gruz.
Na prośbę czytelników zamieszczamy poniżej aktualne zdjęcia:

Prace na Placu WolnościDawny teren zakładu Zorzasklep Bedronka - skrzyżowanie do Krzyżan