Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzieci i Nastolatkowi z klas Podstawówki oraz Gimnazjum mają zasłużone wakacje.
W tym roku przywialiśmy nowych uczniów. Życzymy wszystkiego najlepszego.
Ten rok szkolny wydaje się ciut gorszy od poprzedniego.
W trakcie uroczystości zostały przekazane poczty sztandarowe szkół.
Następnie zostały przyznane nagrody uczniom.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza (2014-05-26 04:30) frekwencja w naszej gminie wyniosła 11.71%. Wyniki głosowania na poszczególne komitety wyglądają następująco.

Nr listy Nazwa Liczba głosów na listy % ważnych głosów
1  Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 19 3,61
2  Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 10 1,90
3  Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy 71 13,47
4  Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 107 20,30
5  Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch  19 3,61
6  Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 9 1,71
7  Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 49 9,30
8  Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 170 32,26
9  Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 68 12,90
10  Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia 0 0,00
11  Komitet Wyborczy Samoobrona 5 0,95

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

8 Balalion RenontowyW sobotę, 24 maja, będziemy przeżywali uroczystość z okazji 8. rocznicy wręczenia sztandaru i święto 112 batalionu remontowego. Msza Święta z udziałem Pocztu Sztandarowego, Kompanii Honorowej oraz Orkiestry Wojska Polskiego w kościele parafialnym o godz. 10.30. Później nastąpi przemarsz ulicami Rynu, o godz. 12.00 natomiast odbędzie się apel z okazji 8. rocznicy wręczenia sztandaru na nabrzeżu Jeziora Ryńskiego.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

pucharyVI Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ryn - w randze zawodów wojewódzkich

Wyniki Zawodów

DRUŻYNOWO:

  1. Zakład Stolarski NOSEK - Ławki – 504 pkt; Krzysztof  Nosek R, Krzysztof  Nosek, Waldemar  Büttner
  2. HETMAN – Ryn  - 481 pkt; Tadeusz Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, Paweł Sadłowski
  3. PFHU FRAMAR – Kalety - 464 pkt; Krzysztof  Modzelewski, Rafał  Nowak, Robert  Sobiecki
  4. Usługi Ślusarsko-Tokarskie GOŁĘBIEWSKI – Ławki  - 436  pkt; Tomasz  Gołębiewski, Tomasz  Kaluga, Łukasz  Pianko
  5. URZĄD MIASTA I GMINY Ryn – 418 pkt; Dariusz  Ćwik, Dariusz  Kowalski, Andrzej  Żmijewski
  6. Zakład Stolarski  STASIAK  - Ryn – 418pkt; Paweł  Gębal, Ryszard  Stasiak, Szymon  Stasiak
  7. Spółdzielnia Inwalidów POKÓJ – Ryn – 418 pkt; Krzysztof  Jarosz, Wojciech  Kłos, Zbigniew  Żmijewski
  8. Zakład Gastronomiczno - Hotelarski - Węgorzewo – 417 pkt; Jerzy Dziokan, Piotr Dziokan, Wojciech Dziokan
  9. Osiedle MAZURSKA  - Ryn – 403pkt; Robert Janek, Mirosław Mil, Zenon Prokopowicz
  10. ENEA  - 370 pkt; Marek  Cytryniak, Sławomir  Jaros, Marcin  Wójcik
  11. WICHROWE WZGÓRZA  - 309 pkt; Michał Bednarczyk,  Marek Kwaśnik, Andrzej Kowalczyk  

Klasyfikacja indywidualna (startowały 33 osoby) 12 najlepszych zawodników:

INDYWIDUALNIE (PIERWSZE 3 MIEJSCA MEDALE):

1. Nosek Krzysztof - 177
2. Kwiatkowski Michał - 171
3. Modzelewski Krzysztof - 167
4. Nosek  Krzysztof - Ryn - 167
5. Sadłowski Paweł - 165
6. Büttner Waldemar - 160
7. Kaluga Tomasz - 160
8. Paweł Gębal - 159
9. Robert Sobiecki - 152
10. Dziokan Wojciech - 151
11. Dziokan Jerzy - 150
12. Kowalczyk Andrzej - 148

W zawodach startowało dwóch zawodników o tym samym imieniu i nazwisku (Nosek Krzysztof. Nosek Krzysztof (dodaliśmy) – Ryn. Przy tej samej ilości punktów w klasyfikacji końcowej liczą się trafienia w dziesiątkę, dziesiątkę centralną.

"SOKOLE OKO" –  konkurencja wzajemnej eliminacji po jednym strzale do tarczy w danej kolejce.
Zwyciężył, Andrzej Żmijewski pokonując o ostatniej kolejce brata Zbigniewa Żmijewskiego.

W przerwie zawodnicy integrowali się przy kawie, herbacie i smacznej grochówce przygotowanej przez Jerzego Dziokana i Wojciecha Dziokana.
Strzelanie prowadzili sędziowie z Rynu.
Zawody medycznie zabezpieczał lek. med. Jacek Basiński.

Protestów nie składano.

Kierownik biura obliczeń: Jerzy Cieśla – sędzia kl. I
Sędzia Główny Zawodów: Kierownik Zawodów:
Jacek Basiński – sędzia kl. II
Mirosław Kowalski – sędzia kl. III

VI Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy RynVI Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy RynVI Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy RynVI Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ryn

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się w czytelni biblioteki 26 maja 2014 r. (poniedziałek) o godz. 17.00. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Wiesława Niemaszek-Szymańska, Marcin Kiszluk odczytają komedię "Wariatka".