Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ryn - miasto pomiędzy jeziorami na Mazurach - informacje, historia, zdjęcia, panoramy.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

INFORMACJE NA TEMAT SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID – 19 W GMINIE RYN

Od 15 stycznia ruszyła centralna rejestracja pacjentów na szczepienia przeciwko COVID-19.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

W powyższych terminach osoby powyżej 80 roku życia oraz powyżej 70 roku życia będą mogły zarejestrować się na szczepienie w następujący sposób:

 • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – pod numerem 989
 • w wybranym punkcie szczepień
 • elektronicznie poprzez e-Rejestrację na stronie www.pacjent.gov.pl

PUNKT SZCZEPIEŃ NA TERENIE MIASTA I GMINY RYN:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Konrada Wallenroda 10
11-520 Ryn
tel. 87 420 72 11

TRANSPORT DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

Gmina Ryn zapewni transport osobom zarejestrowanym na szczepienie, które nie są w stanie dotrzeć samodzielnie do punktu szczepień z następujących powodów:

 • są osobami niepełnosprawnymi, posiadającymi aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
 • mają obiektywne, niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień

Osoby spełniające powyższe warunki, chcące skorzystać z transportu do punktu szczepień prosimy o zgłaszanie się do gminnej infolinii pod nr: 87 429 39 60 

OSOBY ZGŁASZAJĄCE ZAPOTRZEBOWANIE NA TRANSPORT DO PUNKTU SZCZEPIEŃ SĄ ZOBOWIĄZANE DO OKAZANIA AKTUALNEGO ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI W STOPNIU ZNACZNYM O KODZIE R LUB N LUB ODPOWIEDNIO I GRUPY Z W/W SCHORZENIAMI ORAZ PODPISANIA W DNIU DOWOZU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ STOSOWNEGO OŚWIADCZENIA NA TEN TEMAT (oświadczenie będzie przekazane przez osobę dowożącą).

GMINNA INFOLINIA INFORMACYJNA

Pod numerem gminnej infolinii: 87 429 39 60 mieszkańcy gminy Ryn mogą uzyskać informacje na temat transportu osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciw COVID-19, a także na temat lokalizacji i organizacji punktu szczepień w gminie Ryn.

Infolinia pod nr tel. 87 429 39 60 jest dostępna od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:

 • poniedziałek: 8.00 – 16.00
 • wtorek – piątek: 7.00 – 15.00 

Szczegółowe informacje oraz aktualności dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 znajdują się na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Boże Narodzenie 2020Pogodnych, zdrowych, pełnych najwspanialszych chwil Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w 2021 roku. Życzy Ryn.pl.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Urząd Miasta i Gminy Ryn prowadzi akcję „Przygarnij drzewko”. W urzędzie można otrzymać sadzonkę m.in. grabu, klonu, jarzębiny i zasadzić ją na własnej posesji. Warunkiem pozyskania sadzonek jest ich utrzymanie i pielęgnacja przez okres minimum trzy lat od dnia wykonania nasadzeń. Szczegóły akcji na stronie internetowej urzędu.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Informujemy, że LUX MED kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

 • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
 • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Ryn – 24 września 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rynie, ul. Wallenroda 10

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Poniższa tabela pokazuje wyniki II tury głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2020 w gminie Ryn.

Frekwencja: 66,43%