Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dzisiejszych czasach, każda większa miejsowoć, a szczególnie turystyczna, posiada punkt informacji turystycznej. Tak jest również u nas.

Informacja turystyczna w Rynie znajduje się w samym centrum miasta, tuż przy Placu Wolności przy rondzie (kierunek na Mrągowo). Można tam uzyskać informację na temat atrakcji w Rynie i okolicy bliższej oraz dalszej, noclegów, gastronomii, imprez w Rynie i na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
W Punkcie Informacji Turystycznej dostępne są bezpłatne, wielojęzyczne materiały informacyjne. Obsługa w języku polskim, niemieckim i angielskim. Każdy turysta otrzyma profesjonalną pomoc, która ułatwi mu pobyt w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Turyści posiadający własne laptopy, tablety, smatfony mogą podłączyć się bezprzewodowo do sieci Internet. Punkt Informacji Turystycznej oferuje w ciągłej sprzedaży po bardzo atrakcyjnych cenach: mapy, przewodniki oraz wydawnictwa książkowe.

Ryńskie Centrum Kultury (RCK) zmieniło nazwę na Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie (RPEKiT) z dniem 1 stycznia 2019r.
Zmieniła się siedziba RPEKiT
ul. Mikołaja Kopernika 16
11-520 Ryn
Tel. 87 737 50 38
https://www.rpekit.pl

W placówce dostępna jest również galeria "Z Latarnią" i ryńskie zbiory muzealne.

Godziny otwarcia Punktu Informacji Turystycznej:

w sezonie (lipiec i sierpień):
poniedziałek - piątek godz. 10:00 - 17:00
sobota godz. 10:00 - 15:00

poza sezonem:
poniedziałek - piątek godz. 10:00 - 16:00