Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Witamy w serwisie informacyjnym Ryn.pl

Ryn miasto pomiędzy dwoma jeziorami na Mazurach - informacje, historia, ogłoszenia, zdjęcia. Zapraszamy !

Miasto Ryn i okolice

Ryn to małe mazurskie, turystyczne miasteczko, które leży między jeziorem Ołów i Jeziorem Ryńskim, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Jezioro Ołów doskonale nadaje się do plażowania i wypoczynku nad brzegiem. Ładna plaża i nowoczesne pomosty kąpielowe cieszą się popularnością wśród turystów i mieszkańców. Dookoła akwenu biegnie ścieżka spacerowa, rowerowa o długości 4,1 km. Jezioro Ryńskie to Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Tu znajdują się ośrodki wypoczynkowe z pomostami wodnymi, port Żeglugi Mazurskiej oraz ekomarima z żeglarskim zapleczem. W tych obiektach turystycznych można zacumować łódkę żaglową, motorową. W najbliższej okolicy miasta można natomiast natknąć się na kopce strażnicze plemion bałtyckich.

Ryn jest jednym z najładniej położonych miast w Krainie Tysiąca Jezior. Na terenie gminy znajduje się kilkanaście jezior i kilka kanałów, które należą do Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Pagórkowata okolica dopełnia niesamowitych wrażeń i malowniczych widoków.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pod poniższym linkiem znajduje się wyszukiwarka połączeń autobusowych Mrągowo:

Polecamy również do wyszukiwania połączeń autobusowych serwis:

Domki, agroturystyka, pokoje na Mazurach - Mazury.PC.pl

Zobacz sam, wybierz odpowiednią dla siebie ofertę wypoczynku. Mazury to jeden z piękniejszych regionów Polski. Nominowany był do 7 cudów świata. Jest to obszar czysty od zanieczyszczeń przemysłowych, w którym znajdują się największe jeziora naszego kraju.