Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ryn - miasto pomiędzy jeziorami na Mazurach - informacje, historia, zdjęcia, panoramy.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

I Rodzinny Festyn w SkopieDnia 3 czerwca 2012 roku odbył się I Rodzinny Festyn w Skopie, którego organizatorami było Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowe "FENIKS" oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Żabinka i Jasieniec gm. Kruklanki. W imprezie wzięło udział około 300 osób, z czego 130 to dzieci z całego naszego powiatu, między innymi: Skop, Rynu, Giżycka, Tros, Monetek, Bachorzy, Jeziorek, Sterławek Wielkich, Canek, Kruklanek, Starej Rudówki, Żabinki i Jasieńca.

Mimo początkowych obaw związanych z pogodą, całe wydarzenie przebiegło zgodnie z planem. Organizatorzy zapewnili małym oraz dorosłym uczestnikom liczne atrakcje. Podczas trwania festynu dzieci otrzymały darmowe lody, słodycze i napoje. Młodzi uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach i zabawach oraz występach karaoke przeprowadzonych przez członków stowarzyszeń. W trakcie imprezy odbył się pokazowy mecz piłki siatkowej oraz wystąpiły trzy zespoły: Zgred Band, Blond Band i EX - Duo. Jedną z głównych atrakcji była także wizyta giżyckiego Klubu Motocyklowego V - Boyen, który rozdał dzieciom odblaski i opowiedział o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Impreza zakończyła się tańcami przy muzyce i pieczeniem kiełbasek, które również były darmowe. Wszyscy uczestnicy, a w szczególności dzieci, byli bardzo zadowoleni z festynu. Największymi atrakcjami okazały się występy zespołów, przyjazd motocyklistów oraz przeciąganie liny.
Sponsorami I Rodzinnego Festynu w Skopie byli: Bank CREDIT AGRICOLE, Koło Łowieckie "Kormoran" oraz Gmina Ryn i Gmina Kruklanki.

Osobami, dzięki którym odbył się I Rodzinny Festyn w Skopie są: zarząd i członkowie stowarzyszenia FENIKS - Paweł Jaszcz, Łukasz Jaszcz, Aneta Jaszcz, Ewelina Jaszcz, Milena Kalinowska, Patrycja Starzykowska, Krzysztof Jarosz, Anna Matyjasek, Arkadiusz Klijer, Paweł Matyjasek, Piotr Matyjasek, Wojciech Daszkiewicz, Aneta Daszkiewicz, Adriana Kowalewska, Natalia Kowalewska, Anna Bilska, Patryk Mikulewicz, członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Żabinka i Jasieniec - Tomasz Żygałło, Anna Maślij, Joanna Chmielak.

Organizatorzy imprezy dziękują sponsorom oraz osobom najbardziej zaangażowanym w pomoc w przygotowaniach do festynu.

I Rodzinny Festyn w SkopieI Rodzinny Festyn w SkopieI Rodzinny Festyn w Skopie
I Rodzinny Festyn w SkopieI Rodzinny Festyn w SkopieI Rodzinny Festyn w Skopie