Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ryn - miasto pomiędzy jeziorami na Mazurach - informacje, historia, zdjęcia, panoramy.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ekomarina w Rynie1 czerwca 2013 roku została otwarta Ekomarina w Rynie. Mimo opóźnień związanych z pracami, obiekt prezentuje się okazale i jest dobrze wkomponowany w nadbrzeże Jeziora Ryńskiego.
W budynku mieści się kapitanat portu oraz pomieszczenia socjalne, gospodarcze dla żeglarzy i pracowników ekomariny. Najważniejszym elementem całej inwestycji jest możliwość odbioru nieczystości płynnych i stałych z jachtów, a także możliwość drobnych napraw i konserwacji żaglówek. Jest także slip do zwodowania sprzętu oraz sanitariaty, prysznice, pralnia, suszarnia, sala konferencyjna i szkoleniowo-dydaktyczna. Bezpośrednio przy budynku znajdują się dwa pomosty pływające, przy których może zacumować 60 jachtów. Pomosty wyposażone są w instalację elektryczną oraz wodociągową. Przy nabrzeżu powstały także pomosty stałe, przy których również mogą cumować żaglówki i motorówki. Są też zadaszone wiaty oraz ławeczki. Ryńska marina jest jedną z kilkunastu przystani zbudowanych na Warmii i Mazurach z pomocą unijnych dotacji. Przystanie powstały również w Zalewie, Węgorzewie, Wilkasach, Mikołajkach, Kamieniu, Piaskach, Piszu, Mrągowie, Siemianach i Iławie oraz największa w Giżycku.

O ekomarinach można poczytać na stronie www.eko-mazurymariny.pl.
O Ekomarinie w Rynie pisaliśmy w:

Ekomarina w Ryniesanitariatyzlewozmywakipralnia
budynek ekomarinyekomarina w Ryniepływające pomostyekomarina w Rynie