Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ryn - miasto pomiędzy jeziorami na Mazurach - informacje, historia, zdjęcia, panoramy.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Biuro poselskie w RynieW dniu 15 listopada 2013 r. o godz. 13.00 w Rynie w pomieszczeniach Ryńskiego Stowarzyszenia Integracji Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Dar Serca", które prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych i Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób wymagających opieki przy ul. K. Wallenroda 4, w uroczysty sposób otwarte zostało Biuro Posła Zbigniewa Włodkowskiego.

Bezpośredni kontakt posła z mieszkańcami regionu, z konkretnym człowiekiem to najlepszy sposób na poznanie lokalnych problemów i na pomoc w rozwiązaniu, często niełatwych osobistych spraw. Z takiego założenia wychodzi poseł Zbigniew Włodkowski otwierając swoje kolejne, już jedenaste biuro. Odsłonięcia biura dokonał poseł wspólnie z wicestarostą Powiatu Giżyckiego Wacławem Strażewiczem i Panią prezes stowarzyszenia RSIPON Haliną Łukasik. Lokal biura poświęcili księża Wojciech Chmielecki proboszcz parafii w Szymonce i pastor Jan Neumann proboszcz parafii ewangelicko - augsburskiej w Rynie.  Poseł podziękował Zarządowi Stowarzyszenia i Pani Gabrieli Leciewicz kierownik WTZ za wyrażenie zgody na użyczenie pomieszczenia na biuro i pomoc w zorganizowaniu uroczystości otwarcia biura. Podziękowania przekazał też przybyłym gościom wicestaroście Wacławowi Strażewiczowi, wójtowi Gminy Giżycko Andrzejowi Sierońskiemu, wójtowi Gminy Wydminy Radosławowi Król, radnemu powiatowemu Stanisławowi Bojarskiemu, ryńskim przedsiębiorcom Mirosławowi Jankowskiemu i Kazimierzowi Polewaczyk, dyrektor ryńskiej biblioteki Pani Marioli Tuczyńskiej, Pani prezes Związku Emerytów i Rencistów Aleksandrze Butner oraz radnym i sołtysom gminy Ryn.

Biuro poselskie w Rynieotwarcie biura poselskiego w Rynieotwarcie biura poselskiego w Rynie

Poseł poinformował, że dyżur w biurze pełnić będzie prezes ZM-G PSL w Rynie Juliusz Brant, w każdą środę w godz. 15.00 – 17.00, a poseł na dyżury będzie przyjeżdżał raz w miesiącu. Miłym akcentem spotkania były podziękowania skierowane do posła przez ks. Wojciecha Chmieleckiego za okazaną pomoc Parafii Szymonka. Ksiądz proboszcz wręczył posłowi pamiątkową statuetkę "Przyjaciel Parafii Wniebowzięcia NMP w Szymonce".

otwarcie biura poselskiego w Rynieotwarcie biura poselskiego w Rynieotwarcie biura poselskiego w Rynie
otwarcie biura poselskiego w Rynieotwarcie biura poselskiego w Rynieotwarcie biura poselskiego w Rynieotwarcie biura poselskiego w Rynie