Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ryn - miasto pomiędzy jeziorami na Mazurach - informacje, historia, zdjęcia, panoramy.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

opiekun sekcji żeglarskiej i bojerowej - Pan Mirosław KowalskiTegoroczna zima była bardzo łaskawa bojerowcom. Warunki atmosferyczne, czysty i gruby lód - wprost wymarzone warunki dla bojerowców.
Przytaczamy poniżej tekst opiekuna młodych bojerowców oraz żeglarzy, Pana Mirosława Kowalskiego:

"Grupa Żeglarska  Ryn - Zofiówka z  MBSW Giżycko dysponuje obecnie czterema ślizgami lodowymi klasy DN. Podczas ferii zimowych odbywało się zgrupowanie szkoleniowe żeglarzy lodowych z Rynu w Ośrodku  Sportów Wodnych "Zofiówka". Dobre warunki były i też w minioną sobotę. Osiągaliśmy znaczne prędkości.
Bojer - ślizg lodowy jest szybszy od prędkości napędzającego go wiatru. Na żaglówkach pływamy a na bojerach latamy.
W zajęciach  uczestniczyło razem 12 młodych żeglarzy lodowych z Rynu. W okresie letnim na zajęcia uczęszcza znacznie większa grupa młodzieży z Rynu. Grupa żeglarska Ryn to głównie uczniowie gimnazjum i szkół średnich.
W minionym roku trzech żeglarzy z Rynu zdobyło patent żeglarza jachtowego: Mateusz, Wojtek i Marek.
Obecnie patent żeglarza jachtowego daje nieograniczone uprawnienia na prowadzenie jachtów żaglowych na śródlądziu po ukończeniu 16 lat.
W okresie wiosennym będzie prowadzony nabór nowych kandydatów do Grupy Żeglarskiej Ryn."

Sponsorem naszych młodych żeglarzy i bojerowców jest Starostwo Powiatowe w Giżycku, a baza mieści się w Ośrodku  Sportów Wodnych "Zofiówka".

Bojery 20114Ślizg w kierunku "Gołej Zośki"Za chwilę start
przy naszej bazienasza grupanasze bojery