Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ryn - miasto pomiędzy jeziorami na Mazurach - informacje, historia, zdjęcia, panoramy.

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Galeria w Stodole 2008W ostatnich dniach sierpnia mieliśmy okazję, prawie jak każdego roku, zapoznać się z "Galerią w Stodole". Ta atrakcja kulturalna w Krzyżanach ma już swoją historię i od lat wzbogaca nasze życie kulturalne na terenie gminy Ryn.
Galerię, a tym samym ciekawostki z dziedziny kultury, przygotował gospodarz Pan Jarosław Majkowski. Tak, jak w poprzednich latach w stodole Pana Jarka można było zapoznać się z interesującym wyrywkiem kultury. Gospodarz od lat zaprasza do siebie (do Krzyżan) artystów, którzy wystawiają" w stodole swoje prace, zarazem serwując publiczności wiele atrakcji.
W tym roku Gospodarz galerii wyznaczył sobie bardzo wysoki poziom. W stodole można było zobaczyć prace Pana Dariusza Brzozowskiego, który przedstawił zbiory z prywatnej kolekcji zatytułowanej "Sztuka Aborygenów", a bardzo atrakcyjnym dopełnieniem odległej kultury była "Prezentacja witraży" Pana Tomasza Skolimowskiego.
Odwiedzający galerię byli pełni zachwytu. Zbory Pana Darka i Pana Tomasza prezentowały się bardzo okazale w "reflektorach stodoły". Dla tych, którzy nie widzieli zrobiliśmy kilka zdjęć z tej bardzo interesującej imprezy. A dla sceptyków takich spotkań kulturalnych, chcemy zaznaczyć, iż wartość prezentowanych prac była równa ok. czterech wartości nowoczesnych samochodów.
Poniżej fotoreportaż.

Galeria w Stodole 2008Galeria w Stodole 2008Galeria w Stodole 2008

Galeria w Stodole 2008Galeria w Stodole 2008

Galeria w Stodole 2008stodola_2008_09Galeria w Stodole 2008