Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ryn - miasto pomiędzy jeziorami na Mazurach - informacje, historia, zdjęcia, panoramy.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wystawa w Bibilotece PublicznejBiblioteka Publiczna w Rynie została założona 16 stycznia 1949 r. Mieściła się ona w budynku Prezydium Rady Narodowej na ulicy Świerczewskiego 16 (obecnie budynek mieszkalny "z herbem"). Jej założycielką i pierwszym kierownikiem była Janina Gołębiowska. Biblioteka w chwili otwarcia liczyła 420 woluminów. Z historią biblioteki można zapoznać się na stronie www.biblioteka.ryn.pl w zakładce "o bibliotece".
Biblioteka Publiczna w Rynie zainaugurowała obchody 60 - lecia wystawą ph. "Biblioteka Publiczna w Rynie na przestrzeni 60 lat: 16.01.1949 - 16.01.2009" i ogłosiła konkursy:

  • "Czytelnik Roku" w kategorii dzieci, młodzież i dorośli; Finał 18 grudnia 2009 r.; Przy ocenie brane pod uwagę będą: liczba wypożyczonych książek, częstotliwość wypożyczeń, wypożyczanie książek odpowiednich dla swojej grupy wiekowej oraz
  • "Najciekawsza Recenzja Książkowa" w kategorii dzieci, młodzież i dorośli; Warunki uczestnictwa: recenzowane mogą być jedynie książki wypożyczone w Bibliotece Publicznej w Rynie, prace mogą maksymalnie liczyć 2 strony formatu A4, recenzje należy składać do 30 kwietnia 2009 r. w bibliotece. Nagrodzone recenzje zostaną odczytane na imprezie jubileuszowej w maju 2009 r. Szczegółowe regulaminy obu konkursów dostępne są w bibliotece.