Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Ryn - miasto pomiędzy jeziorami na Mazurach - informacje, historia, zdjęcia, panoramy.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Cmentarz Komunalny w RynieZbliża się 1. listopada, Wszystkich Świętych. W tym dniu wielu Polaków odwiedza groby swoich najbliższych, znajomych. Niektórzy pokonują nawet setki kilometrów w tym celu. Z całą pewnością i w tym roku ścieżkami naszego cmentarza przejdzie wiele osób. Jak podaje strona internetowa ryńskiej parafii Msza Święta o godz. 12:00 zostanie odprawiona na Cmentarzu Komunalnym w Rynie. Po niej nastąpi Procesja Różańcowa (w razie niepogody, Msza Święta będzie odprawiona w kościele i stąd wyjdzie procesja na cmentarz).
Do naszego serwisu przyszło kilka listów dotyczących tego świętego miejsca. A oto jeden z nich: "..chciałam poruszyc kwestie rynskiego cmentarza. Niedlugo znow 1-szy listopada, a u nas jak co roku nie przygotowany cmentarz.Drazni mnie szczegolnie to,ze nie ma przygotowanych sciezek,wszedzie "kupa blota". Przyjezdza mnostwo ludzi, przeciez nie beda chodzic w gumofilcach.Czy nie mozna alejek czyms wysypac,np.starym asfaltem czy jakims zwirem? Dopoki jest sucho to jest w miare,ale jak przyjdzie deszcz i snieg? Co roku jest to samo...".
No cóż, trudno nie przyznać racji, ale jest jeszcze kilka dni, miejmy nadzieję że coś się zmieni. Natomiast sporym kłopotem może być zaparkowanie samochodu w okolicach cmentarza. Co prawda prace przy rondzie są już na ukończeniu, jednak będzie tu mniej miejsc parkingowych niż wcześniej. Pewnym ratunkiem może okazać się parking przy Biedronce.