Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

INFORMACJE NA TEMAT SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID – 19 W GMINIE RYN

Od 15 stycznia ruszyła centralna rejestracja pacjentów na szczepienia przeciwko COVID-19.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

W powyższych terminach osoby powyżej 80 roku życia oraz powyżej 70 roku życia będą mogły zarejestrować się na szczepienie w następujący sposób:

 • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – pod numerem 989
 • w wybranym punkcie szczepień
 • elektronicznie poprzez e-Rejestrację na stronie www.pacjent.gov.pl

PUNKT SZCZEPIEŃ NA TERENIE MIASTA I GMINY RYN:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Konrada Wallenroda 10
11-520 Ryn
tel. 87 420 72 11

TRANSPORT DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

Gmina Ryn zapewni transport osobom zarejestrowanym na szczepienie, które nie są w stanie dotrzeć samodzielnie do punktu szczepień z następujących powodów:

 • są osobami niepełnosprawnymi, posiadającymi aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
 • mają obiektywne, niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień

Osoby spełniające powyższe warunki, chcące skorzystać z transportu do punktu szczepień prosimy o zgłaszanie się do gminnej infolinii pod nr: 87 429 39 60 

OSOBY ZGŁASZAJĄCE ZAPOTRZEBOWANIE NA TRANSPORT DO PUNKTU SZCZEPIEŃ SĄ ZOBOWIĄZANE DO OKAZANIA AKTUALNEGO ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI W STOPNIU ZNACZNYM O KODZIE R LUB N LUB ODPOWIEDNIO I GRUPY Z W/W SCHORZENIAMI ORAZ PODPISANIA W DNIU DOWOZU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ STOSOWNEGO OŚWIADCZENIA NA TEN TEMAT (oświadczenie będzie przekazane przez osobę dowożącą).

GMINNA INFOLINIA INFORMACYJNA

Pod numerem gminnej infolinii: 87 429 39 60 mieszkańcy gminy Ryn mogą uzyskać informacje na temat transportu osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień przeciw COVID-19, a także na temat lokalizacji i organizacji punktu szczepień w gminie Ryn.

Infolinia pod nr tel. 87 429 39 60 jest dostępna od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:

 • poniedziałek: 8.00 – 16.00
 • wtorek – piątek: 7.00 – 15.00 

Szczegółowe informacje oraz aktualności dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 znajdują się na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Boże Narodzenie 2020Pogodnych, zdrowych, pełnych najwspanialszych chwil Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w 2021 roku. Życzy Ryn.pl.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Urząd Miasta i Gminy Ryn prowadzi akcję „Przygarnij drzewko”. W urzędzie można otrzymać sadzonkę m.in. grabu, klonu, jarzębiny i zasadzić ją na własnej posesji. Warunkiem pozyskania sadzonek jest ich utrzymanie i pielęgnacja przez okres minimum trzy lat od dnia wykonania nasadzeń. Szczegóły akcji na stronie internetowej urzędu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Informujemy, że LUX MED kontynuuje wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami LUX MED środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań są także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

 • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
 • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Ryn – 24 września 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rynie, ul. Wallenroda 10

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Poniższa tabela pokazuje wyniki II tury głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2020 w gminie Ryn.

Frekwencja: 66,43%